Nuostatai

MTB dviračių varžybų
ŽEMAITIJOS TAURĖ 2024
NUOSTATAI

 

TIKSLAI:

  • Populiarinti dviračių sportą ir važinėjimą dviračiu; 
  • skatinti sportininkus ir mėgėjus užsiimti dviračių sportu ir siekti aukštų rezultatų;
  • skatinti dviračio, kaip ekologiškos transporto priemonės naudojimą; 
  • plėtoti kūno kultūros, sveiko gyvenimo būdo ir dviračių sporto masiškumą Lietuvoje.


ORGANIZATORIAI:

Sporto klubas S-Sportas kartu su partneriais. 

Informacija dėl varžybų teikiama tel.: +37069959194, svajunas@s-sportas.lt 

 

ETAPAI: 

1 etapas – Telšiai

Balandžio 21 d. Telšiai, poilsio namai „Germanto vila“. Organizatorius - orientavimosi sporto klubas „Telšiai“, vyr. teisėjas Regimantas Kavaliauskas tel.: 861262070

2 etapas – Akmenė

Gegužės 26 d. Organizatorius – sporto klubas „Extempas“, vyr. teisėjas Laimonas Skabeikis, tel.: 865379348 

3 etapas – ŠIAULIAI, Kurtuvėnų reg. Parkas

Birželio 30 d. Šiaulių raj., Gėluvos ežero pliažas. Organizatorius - sporto klubas ”S-Sportas”, vyr. teisėjas Svajūnas Ambrazas, tel.: 869959194

4 etapas – KLAIPĖDA, Lapiai

Rugpjūčio 4 d. Lapiai, Klaipėdos raj. Organizatorius – Gargždų sporto centras

5 etapas – PLUNGĖ, Mortos kalnas

Spalio 6 d. Mortos kalnas, Plungė. Organizatorius – sporto klubas „Versmė“, vyr. teisėjas Gintaras Domarkas, tel.: 869855141


 

VARŽYBŲ PROGRAMA:

9.00 – 16.00Varžybų miestelio darbo laikas
9.00 – 12.00Registracija, starto paketų išdavimas
11.25Vaikų startas, apdovanojimas
12.00Pagrindinis startas
14.30Apdovanojimai


 

KLASIFIKACIJA PAGAL GRUPES: 

GrupėGrupės aprašymasDistancija
100 kgDalyvis apdovanojimų metu turi sverti daugiau nei 100 kg1 ratas
VM12Vaikai, gimę 2012 ir jaunesni~1-2 km
V14 Berniukai, 2010 – 2011 g.m,1 ratas
M14 Mergaitės, 2010 – 2011 g.m,1 ratas
V16Berniukai, 2008 – 2009 g.m1 ratas
M16Mergaitės, 2008 – 2009 g.m1 ratas
V18Jaunuoliai, 2006 – 2007 g.m2 ratai
M18Jaunuolės, 2006 – 2007 g.m1 ratas
Vyrai -ElitasVyrai2 ratai
MoterysMoterys 1985 – 2005 g.m.1 ratas
Vyrai - MėgėjaiVyrai-mėgėjai, 1985 – 2005 g.m1 ratas
M-40Moterys, 1975 – 1984 g.m.1 ratas
M-50Moterys, 1974 g.m. ir vyresnės1 ratas
V-40Vyrai, 1975 – 1984 g.m.2 ratai
V-50Vyrai, 1965 – 1974 g.m.1 ratas
V-60Vyrai, 1955 – 1964 g.m.1 ratas
V-70Vyrai, 1955 ir vyresni1 ratas

Varžybose gali dalyvauti visi Lietuvos ir užsienio (Rusijos ir Baltarusijos atstovai varžybose dalyvauti negali) sportininkai, mėgėjai ir profesionalai, moterys ir vyrai, vaikai.

 

STARTO MOKESTIS IR REGISTRACIJA:

 

Visos grupės

V/M14-V/M18 ir V/M60-70

VM12

Data

Iki antradienio

Iki penktadienio

Varžybų dieną

Iki antradienio

Iki penktadienio

Varžybų dieną

 

Mokestis už etapą

20 eur

25 eur

30 eur

8 eur

15 eur

 

5 eur


Registracija patvirtinama po apmokėjimo. . 

Starto mokesčiai sumokami registruojantis internetu, elektroninės bankininkystės sistema. Registracija: www.dbsportas.lt

Galima registruotis į visus etapus: reikia užpildyti registracijos formą (https://forms.gle/YpSJz1ap8FAaAXUf6) Registruojantis privaloma nurodyti: Vardas, Pavardė, Gimimo metai, Miestas, Klubas, Grupė, el pašto adresas. Užpildžius formą, gausite automatinį pranešimą dėl mokėjimo sąlygų. 

Registracija į visus etapus galima iki 2024 m. gegužės 20 d.

 

Suaugusieji

Moksleiviai ir VM60-70

Mokestis už visus etapus

80 eur

32 eur

Starto mokestis nėra grąžinamas. Jei reikalinga sąskaita – prašome parašyti organizatoriams.

 

Atskirų etapų „pigios“ registracijos datos:

Telšiai – iki balandžio 16 dienos 24 valandos

Akmenė – iki gegužės 21 dienos 24 valandos.

Šiauliai – iki birželio 25 dienos 24 valandos

Lapiai – iki liepos 30 dienos 24 valandos.

Plateliai – iki spalio 1 dienos 24 valandos.
 

REZULTATAI IR APDOVANOJIMAI:
 

Kiekviename etape sportininkai apdovanojami rėmėjų prizais. VM12 grupės dalyviai apdovanojami visi, kitų grupių dalyviai apdovanojami 1 – 3 vietos. Atskiruose etapuose rezultatai fiksuojami pagal įveikimo laiką.

Metų pabaigoje sportininkai apdovanojami už suminį taškų visų etapų rezultatą. Suminis dalyvio rezultatas skaičiuojamas iš 4 geriausių etapų rezultatų (4 etapų taškų suma). 

 „Žemaitijos taurės“ taškai skaičiuojami formulę: 

S = Tn/Td* x 1000

S - dalyvio taškai

Td - dalyvio laikas

Tn - nugalėtojo laikas

Sumoje apdovanojamos visų grupių 1-3 vietos (išskyrus VM12 grupę).

Rezultatai skelbiami: www.zemaitijostaure.lt, www.dbsportas.lt  ir www.dbsportas.lt/lt/lygos 


STARTO VIETA IR STARTO PROCEDŪROS:

Startas vykdomas iš starto koridorių, kuriuose startuoti leidžiama tik dalyviams su nurodytais starto numeriais. Startas iš kito starto koridoriaus baudžiamas dalyvio diskvalifikavimu.
Dalyviai, sumokėję starto mokestį, patvirtina, kad su saugumo taisyklėmis dviračių varžybų metu susipažinę, kad jų laikysis, kad yra pilnai pasiruošęs fiziškai ir dvasiškai startuoti dviračių varžybose ir dviratis yra pilnai techniškai tvarkingas.

Lenktynėse naudojama elektroninė laiko registracijos sistema. Visi dalyviai turės, pagal starto vietoje pateiktą instrukciją, pritvirtinti prie dviračių rėmų specialius daviklius, kurių dėka nustatomas jų trasos įveikimo laikas ir tarpiniai laikai. Po finišo daviklį su laikikliu privaloma grąžinti organizatoriams. Praradus daviklį, dalyvis turi sumokėti 70 eurų kompensaciją.
Dalyviai pažymėta trasa turi įveikti visą pasirinktą distanciją. Dalyviai, neteisėtai sutrumpinę distanciją ir (arba) nepravažiavę visos trasos per varžyboms skirtą laiką, diskvalifikuojami. Dalyviai, judantys trasoje pašalinių pagalbą, yra diskvalifikuojami. Visų grupių dalyvių finišas fiksuojamas kertant finišo liniją ir naudojant Sistemą, o dalyvio užimta vieta (absoliuti ir amžiaus grupėje) – naudojant Sistemą, finišo teisėjų, prireikus, ir fotofinišo pagalbą. Nugali pirmas visą lenktynių distanciją įveikęs ir finišo liniją kirtęs grupės dalyvis.

Lenktynių išankstiniai rezultatai paskelbiami finišo vietoje. Rezultatai skelbiami varžybų vietoje ir www.dbsportas.lt.

Sporto grupės išankstinius rezultatus apskųsti galima tik raštu pateikiant skundą Lenktynių teisėjams. Skundai priimami po skundžiamo įvykio praėjus ne daugiau kaip 30 minučių ir sumokėjus 30 eurų užstatą, kuris grąžinamas, jeigu skundas yra patenkinamas. Vaikų, Mėgėjų grupių rezultatai neskundžiami, tačiau apie pastebėtus taisyklių pažeidimus siūloma pranešti teisėjams žodžiu ar pateikiant foto-video medžiagą.


SAUGUMAS TRASOJE:

Lenktynių dalyviai už saugumą trasoje atsako patys. Visiems Lenktynių dalyviams privalomi dviratininko šalmai. Rekomenduojama dėvėti dviratininko pirštines. Visi Lenktynių dalyviai prisiima pilną atsakomybę dėl galimų incidentų (įskaitant, bet neapsiribojant griūtis, traumas, susidūrimus su žiūrovais, gyvūnais, stovinčiomis ar judančiomis transporto priemonėmis, kitais įrengimais (statiniais) ar trasoje esančiais objektais) bei galimų sveikatos sutrikimų tiesiogiai ar netiesiogiai susijusių su dalyvavimu Lenktynėse.

Eismo saugumas. Lenktynių metu trasoje automobilių eismas nėra pilnai apribotas. Lenktynių dalyviai turi būti pasiruošę įveikti trasoje atsiradusias kliūtis, įspėti apie jas kitus dalyvius. Dalyviams važiuojant trasoje draudžiama naudotis mobiliaisiais telefonais. Dalyviams draudžiama naudotis kita garso atkūrimo įranga (ausinukais), kuri gali trukdyti išgirsti dalyvių, teisėjų ar reguliuotojų įspėjimus, nurodymus.
Dėl techninių ar kitų kliūčių trasoje sustoję dalyviai privalo pasitraukti nuo kelio ir netrukdyti kitiems dalyviams. Greitosios medicinos pagalbos postas veiks starto/finišo vietoje. Kitais neatidėliotinos pagalbos atvejais būtina skambinti varžybų vyr. teisėjui arba bendrosios pagalbos centrui tel. 112 ir imtis būtinų pirmosios pagalbos suteikimo veiksmų. Dalyviai, galintys suteikti pirmąją pagalbą, privalo tai padaryti.


BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS:

Lenktynių dalyviams techninė pagalba trasoje iš šalies negali būti suteikta (trasoje esančio komandos personalo ir pan.). Jeigu dalyvis dėl techninio gedimo ar kitos priežasties nebegali pabaigti pasirinktos distancijos, jis savarankiškai pasišalina iš trasos netrukdydamas kitiems dalyviams, prireikus kreipiasi į artimiausią teisėją ar eismo reguliuotoją dėl pristatymo į starto-finišo vietą. Rekomenduojama informuoti teisėją apie pasitraukimą iš trasos. Nebaigusio distanciją dalyvio rezultatai nevertinami, o finišo protokole prie tokio dalyvio pavardės daromas įrašas - dnf