Nuostatai

MTB dviračių varžybų
ŽEMAITIJOS TAURĖ 2023
NUOSTATAI

 

TIKSLAI:

  • Populiarinti dviračių sportą ir važinėjimą dviračiu; 
  • skatinti sportininkus ir mėgėjus užsiimti dviračių sportu ir siekti aukštų rezultatų;
  • skatinti dviračio, kaip ekologiškos transporto priemonės naudojimą; 
  • plėtoti kūno kultūros, sveiko gyvenimo būdo ir dviračių sporto masiškumą Lietuvoje.


ORGANIZATORIAI:

Sporto klubas S-Sportas kartu su partneriais. 

Informacija dėl varžybų teikiama tel.: +37069959194, svajunas@s-sportas.lt 

 

ETAPAI: 

1 etapas – Akmenė

Balandžio 10 d. (pirmadienis). Organizatorius – sporto klubas „Extempas“, vyr. teisėjas Laimonas Skabeikis, tel.: 865379348 

2 etapas – ŠIAULIAI, Kurtuvėnų reg. Parkas

Liepos 2 d. Šiaulių raj., Gėluvos ežero pliažas. Organizatorius - sporto klubas ”S-Sportas”, vyr. teisėjas Svajūnas Ambrazas, tel.: 869959194

3 etapas – KLAIPĖDOS raj., Lapiai

Rugpjūčio 6 d. Lapiai, Klaipėdos raj. Organizatorius – Gargždai

4 etapas – TELŠIAI, Germanto ežeras.

Spalio 7 d. Telšiai, poilsio namai „Germanto vila“. Organizatorius - orientavimosi sporto klubas „Telšiai“, vyr. teisėjas Regimantas Kavaliauskas tel.: 861262070

5 etapas – PLUNGĖ, Plateliai

Spalio 8 d. d. prie Prie Platelių ežero, Plokštinės g. 11, Paplatelės km., Plungės raj., svečių namai „BANGA“ .Organizatorius – sporto klubas „Versmė“


VARŽYBŲ PROGRAMA:

9.00 – 16.00Varžybų miestelio darbo laikas
9.00 – 12.00Registracija, starto paketų išdavimas
11.25Vaikų startas, apdovanojimas
12.00Pagrindinis startas
14.30Apdovanojimai


GRUPĖS: 

GrupėGrupės aprašymasDistancija
100 kgDalyvis apdovanojimų metu turi sverti daugiau nei 100 kg1 ratas
Fat bikePadangų plotis daugiau nei 3.6 colio1 ratas
VM12Vaikai, gimę 2011 ir jaunesni~1-2 km
V14 Berniukai, 2009 – 2010 g.m,1 ratas
M14 Mergaitės, 2009 – 2010 g.m,1 ratas
V16Berniukai, 2007 – 2008 g.m1 ratas
M16Mergaitės, 2007 – 2008 g.m1 ratas
V18Jaunuoliai, 2005 – 2006 g.m2 ratai
M18Jaunuolės, 2005 – 2006 g.m1 ratas
Vyrai -ElitasVyrai2 ratai
MoterysMoterys 1984 – 2004 g.m.1 ratas
Vyrai - MėgėjaiVyrai-mėgėjai, 1984 – 2004 g.m1 ratas
M-40Moterys, 1983 ir vyresnės1 ratas
V-40Vyrai, 1974 – 1983 g.m.2 ratai
V-50Vyrai, 1964 – 1973 g.m.1 ratas
V-60Vyrai, 1954 – 1963 g.m.1 ratas
V-70Vyrai, 1953 ir vyresni1 ratas


Varžybose gali dalyvauti visi Lietuvos ir užsienio (Rusijos ir Baltarusijos atstovai varžybose dalyvauti negali) sportininkai, mėgėjai ir profesionalai, moterys ir vyrai, vaikai.


STARTO MOKESTIS IR REGISTRACIJA:

 

Suaugusieji

Moksleiviai ir V/M60

Vaikai iki 12 m.

Data

Iki antradienio

Trečiadienį-penktadienį ir varžybų centre

Iki antradienio

Trečiadienį-penktadienį ir varžybų centre

 

Mokestis už 1 etapą

15 eur

20 eur

8 eur

15 eur

2 eur


Registracija patvirtinama po apmokėjimo. . 

Starto mokesčiai sumokami registruojantis internetu, elektroninės bankininkystės sistema. Registracija: www.dbsportas.ltGalima registruotis į visus etapus: reikia užpildyti registracijos formą (https://forms.gle/heRZtZRnXprSkDEc6). Registruojantis privaloma nurodyti: Vardas, Pavardė, Gimimo metai, Miestas, Klubas, Grupė, el pašto adresas. Užpildžius formą, gausite automatinį pranešimą dėl mokėjimo sąlygų. 

Registracija į visus etapus galima iki 2023 m. birželio 27 d.

 

Suaugusieji

Moksleiviai ir VM60-70

Mokestis už visus etapus

60 eur

32 eur


Starto mokestis nėra grąžinamas. Jei reikalinga sąskaita – prašome parašyti organizatoriams.

Atskirų etapų „pigios“ registracijos datos:

Akmenė – iki balandžio 4 dienos 24 valandos.

Šiauliai – iki birželio 27 dienos 24 valandos

Lapiai – iki rugpjūčio 1 dienos 24 valandos.

Telšiai – iki spalio 3 dienos 24 valandos

Plateliai – iki spalio 3 dienos 24 valandos.

2022 metų ŽEMAITIJOS TAURĖS prizininkai startuoja nemokamai. https://dbsportas.lt/lt/varz/2022061


REZULTATAI IR APDOVANOJIMAI:

Kiekviename etape sportininkai apdovanojami rėmėjų prizais. VM12 grupės dalyviai apdovanojami visi, kitų grupių dalyviai apdovanojami 1 – 3 vietos. Atskiruose etapuose rezultatai fiksuojami pagal įveikimo laiką.

Metų pabaigoje sportininkai apdovanojami už suminį taškų visų etapų rezultatą. Suminis dalyvio rezultatas skaičiuojamas iš 4 geriausių etapų rezultatų (4 etapų taškų suma). 

 „Žemaitijos taurės“ taškai skaičiuojami formulę: 

S = Tn/Td* x 1000

S - dalyvio taškai

Td - dalyvio laikas

Tn - nugalėtojo laikas


Sumoje apdovanojamos visų grupių 1-3 vietos (išskyrus VM12 grupę).


Rezultatai skelbiami: www.dbsportas.lt, www.dbsportas.lt/lt/lygos bei www.zemaitijostaure.lt


STARTO VIETA IR STARTO PROCEDŪROS:

Startas vykdomas iš starto koridorių, kuriuose startuoti leidžiama tik dalyviams su nurodytais starto numeriais. Startas iš kito starto koridoriaus baudžiamas dalyvio diskvalifikavimu.
Dalyviai, sumokėję starto mokestį, patvirtina, kad su saugumo taisyklėmis dviračių varžybų metu susipažinę, kad jų laikysis, kad yra pilnai pasiruošęs fiziškai ir dvasiškai startuoti dviračių varžybose ir dviratis yra pilnai techniškai tvarkingas.

Lenktynėse naudojama elektroninė laiko registracijos sistema. Visi dalyviai turės, pagal starto vietoje pateiktą instrukciją, pritvirtinti prie dviračių rėmų specialius daviklius, kurių dėka nustatomas jų trasos įveikimo laikas ir tarpiniai laikai. Po finišo daviklį su laikikliu privaloma grąžinti organizatoriams. Praradus daviklį, dalyvis turi sumokėti 70 eurų kompensaciją.
Dalyviai pažymėta trasa turi įveikti visą pasirinktą distanciją. Dalyviai, neteisėtai sutrumpinę distanciją ir (arba) nepravažiavę visos trasos per varžyboms skirtą laiką, diskvalifikuojami. Dalyviai, judantys trasoje pašalinių pagalbą, yra diskvalifikuojami. Visų grupių dalyvių finišas fiksuojamas kertant finišo liniją ir naudojant Sistemą, o dalyvio užimta vieta (absoliuti ir amžiaus grupėje) – naudojant Sistemą, finišo teisėjų, prireikus, ir fotofinišo pagalbą. Nugali pirmas visą lenktynių distanciją įveikęs ir finišo liniją kirtęs grupės dalyvis.

Lenktynių išankstiniai rezultatai paskelbiami finišo vietoje. Rezultatai skelbiami varžybų vietoje ir www.dbsportas.lt.

Sporto grupės išankstinius rezultatus apskųsti galima tik raštu pateikiant skundą Lenktynių teisėjams. Skundai priimami po skundžiamo įvykio praėjus ne daugiau kaip 30 minučių ir sumokėjus 30 eurų užstatą, kuris grąžinamas, jeigu skundas yra patenkinamas. Vaikų, Mėgėjų grupių rezultatai neskundžiami, tačiau apie pastebėtus taisyklių pažeidimus siūloma pranešti teisėjams žodžiu ar pateikiant foto-video medžiagą.


SAUGUMAS TRASOJE:

Lenktynių dalyviai už saugumą trasoje atsako patys. Visiems Lenktynių dalyviams privalomi dviratininko šalmai. Rekomenduojama dėvėti dviratininko pirštines. Visi Lenktynių dalyviai prisiima pilną atsakomybę dėl galimų incidentų (įskaitant, bet neapsiribojant griūtis, traumas, susidūrimus su žiūrovais, gyvūnais, stovinčiomis ar judančiomis transporto priemonėmis, kitais įrengimais (statiniais) ar trasoje esančiais objektais) bei galimų sveikatos sutrikimų tiesiogiai ar netiesiogiai susijusių su dalyvavimu Lenktynėse.

Eismo saugumas. Lenktynių metu trasoje automobilių eismas nėra pilnai apribotas. Lenktynių dalyviai turi būti pasiruošę įveikti trasoje atsiradusias kliūtis, įspėti apie jas kitus dalyvius. Dalyviams važiuojant trasoje draudžiama naudotis mobiliaisiais telefonais. Dalyviams draudžiama naudotis kita garso atkūrimo įranga (ausinukais), kuri gali trukdyti išgirsti dalyvių, teisėjų ar reguliuotojų įspėjimus, nurodymus.
Dėl techninių ar kitų kliūčių trasoje sustoję dalyviai privalo pasitraukti nuo kelio ir netrukdyti kitiems dalyviams. Greitosios medicinos pagalbos postas veiks starto/finišo vietoje. Kitais neatidėliotinos pagalbos atvejais būtina skambinti varžybų vyr. teisėjui arba bendrosios pagalbos centrui tel. 112 ir imtis būtinų pirmosios pagalbos suteikimo veiksmų. Dalyviai, galintys suteikti pirmąją pagalbą, privalo tai padaryti.


BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS:

Lenktynių dalyviams techninė pagalba trasoje iš šalies negali būti suteikta (trasoje esančio komandos personalo ir pan.). Jeigu dalyvis dėl techninio gedimo ar kitos priežasties nebegali pabaigti pasirinktos distancijos, jis savarankiškai pasišalina iš trasos netrukdydamas kitiems dalyviams, prireikus kreipiasi į artimiausią teisėją ar eismo reguliuotoją dėl pristatymo į starto-finišo vietą. Rekomenduojama informuoti teisėją apie pasitraukimą iš trasos. Nebaigusio distanciją dalyvio rezultatai nevertinami, o finišo protokole prie tokio dalyvio pavardės daromas įrašas - dnf